Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Cwany ład

Polski Ład uderzy w przedsiębiorców

Polski Ład praktycznie każdą firmę inspiruje, ale niekoniecznie w pozytywny sposób. Polski Ład praktycznie każdą firmę inspiruje, ale niekoniecznie w pozytywny sposób. Marek Sobczak / Polityka
Podatkowa reforma zwana Polskim Ładem wchodzi w życie. W wielu firmach panika: przepisy są niejasne, pełne pułapek, a ich skutki mogą być groźne.
Najlepiej zarabiający już sygnalizują, że nie pogodzą się z niższymi zarobkami.PantherMedia Najlepiej zarabiający już sygnalizują, że nie pogodzą się z niższymi zarobkami.

Księgowi do świąt nie będą mieli w tym roku czasu się przygotować. Tam, gdzie pensje zwyczajowo wypłaca się na początku miesiąca, postanowiono, że tym razem lepiej to zrobić pod koniec grudnia. Premie i bonusy roczne też mogą się pojawić na kontach wcześniej niż zwykle – przed Nowym Rokiem zamiast po nim. Wszystko po to, by zdążyć przed wejściem w życie Polskiego Ładu. Kto i czego się boi?

Jarosław Kaczyński w radiu RMF FM tak podsumował skutki Polskiego Ładu dla przedsiębiorców: „Ci, którzy żyją, proszę wybaczyć potoczny język, z cwaniactwa, ci rzeczywiście mogą na tym stracić.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Rynek; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Cwany ład"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >