Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Ludzie, cuda w tej budzie!

Ludzie, cuda w tej budzie! Marek Borowski o Polskim Ładzie

„Presja płacowa narasta, ale za rosnącymi zarobkami nie nadąża tempo wzrostu wydajności”. „Presja płacowa narasta, ale za rosnącymi zarobkami nie nadąża tempo wzrostu wydajności”. Łukasz Rayski
Rozmowa z senatorem Koalicji Obywatelskiej Markiem Borowskim, byłym wicepremierem i ministrem finansów, o tym, dlaczego PiS uchwala fikcyjny budżet.
„Wszystkie ważne założenia budżetu są wzięte z sufitu. Oprócz tempa inflacji także dochody i wydatki państwa są nieprawdziwe”.Łukasz Rayski „Wszystkie ważne założenia budżetu są wzięte z sufitu. Oprócz tempa inflacji także dochody i wydatki państwa są nieprawdziwe”.

JOANNA SOLSKA: – Myśli pan, że PiS wycofa się z Polskiego Ładu? Okazał się ciężką porażką wizerunkową i merytoryczną.
MAREK BOROWSKI: – Nie może. Ład miał być kolejnym prezentem dla wyborców ratującym spadające sondaże. Na początku chodziło tylko o kwotę wolną w wysokości 30 tys. zł. Emeryci i renciści z niewysokimi świadczeniami oraz słabiej zarabiający mieli odczuć obniżkę podatków w zeznaniach PIT w następnym roku, czyli przed wyborami. Dlatego PiS nie zgodził się, aby przesunąć zmiany o rok, by lepiej się przygotować.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Ludzie, cuda w tej budzie!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >