Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Rachunek za wojnę

Drożyzna wojenna. Rachunek za Ukrainę będzie wysoki

Odcięcie rosyjskich banków od systemu SWIFT okazuje się kolejnym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców. Odcięcie rosyjskich banków od systemu SWIFT okazuje się kolejnym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców. Bartek Kiełbowicz
Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że znaleźliśmy się wszyscy w zupełnie nowej rzeczywistości. Polska gospodarka próbuje dziś tę rzeczywistość jakoś rozpoznać i ogarnąć.
Ekonomicznymi ofiarami tej wojny stali się dziś wszyscy Polacy. Już choćby z tego powodu, że polska waluta znacznie osłabła, co przełoży się na wzrost kosztów życia i powiększy inflację.Daniel Dmitriew/Forum Ekonomicznymi ofiarami tej wojny stali się dziś wszyscy Polacy. Już choćby z tego powodu, że polska waluta znacznie osłabła, co przełoży się na wzrost kosztów życia i powiększy inflację.

Choć rosyjsko-ukraińska wojna tygodniami wisiała w powietrzu, wszyscy do końca łudzili się, że do najgorszego nie dojdzie. W przeszłości na linii Moskwa–Kijów bywało gorąco, ale jakoś rozchodziło się po kościach. Filip Nowakowski, prezes firmy Novol, produkującej materiały do lakiernictwa samochodowego, która ma partnerów zarówno w Rosji, jak i Ukrainie: – Panowało napięcie i podenerwowanie, ale nikt nie brał pod uwagę, że wojna na taką skalę wybuchnie. M., prezes dużej firmy mającej swoje oddziały i fabryki również w obu krajach: – Są u nas mieszane departamenty polsko-ukraińsko-rosyjskie.

Polityka 11.2022 (3354) z dnia 08.03.2022; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Rachunek za wojnę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >