Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Wakacje z ratami

Wakacje z ratami i drożyzną. To będzie sezon inny niż wszystkie

Koszt majówkowego wyjazdu był o 15 proc. wyższy niż rok temu. Koszt majówkowego wyjazdu był o 15 proc. wyższy niż rok temu. Grzegorz Momot / PAP
Branża turystyczna wchodzi w szczyt sezonu pełna obaw. Największa jest taka: czy klienci będą odporni na podwyżki, jakich jeszcze nie było?
Głód zagranicznych wyjazdów jest w narodzie silny. Polska wypadła z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków wakacyjnych.Andrzej Hulimka/Forum Głód zagranicznych wyjazdów jest w narodzie silny. Polska wypadła z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków wakacyjnych.

Turystyka to w ostatnich latach branża wysokiego ryzyka. Dwa poprzednie sezony skurczyły się wskutek lockdownów, oznaczających przymusowe zawieszenie działalności. Ewentualnie zostawał pokątny wynajem za gotówkę do ręki, ale na taki wybieg chętnych (i odważnych) było niewielu. Na dobre zakazy znoszono dopiero podczas letnich wakacji. Nastawiona na turystów północna Polska powetowała sobie wówczas wcześniejsze straty, ale w górach – gdzie przez dwa lata zimową porą lockdowny trzymały się mocno – narzekano, że odrabianie utraconych dutków potrwa kilka sezonów.

Polityka 21.2022 (3364) z dnia 17.05.2022; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacje z ratami"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >