Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Witajcie w nowym wspaniałym świecie

Metawers Zuckerberga. Witajcie w nowym wspaniałym świecie

Mark Zuckerberg podczas konferencji w Barcelonie, gdzie zaprezentowano gogle Oculus – to właśnie w 2016 r. pierwsze gogle VR trafiły do sprzedaży. Mark Zuckerberg podczas konferencji w Barcelonie, gdzie zaprezentowano gogle Oculus – to właśnie w 2016 r. pierwsze gogle VR trafiły do sprzedaży. materiały prasowe
Wszyscy spotkamy się niebawem w metawersie. Ale co z tego spotkania wyniknie, jeszcze nie wiemy.
Metawers to cyfrowy wszechświat równoległy. Niebawem mamy w nim żyć, utrzymywać kontakty towarzyskie, pracować i zarabiać. Złudzenie fizycznego przeniesienia się do metawersu zyskamy dzięki założonym na oczy goglom VR 3D.materiały prasowe Metawers to cyfrowy wszechświat równoległy. Niebawem mamy w nim żyć, utrzymywać kontakty towarzyskie, pracować i zarabiać. Złudzenie fizycznego przeniesienia się do metawersu zyskamy dzięki założonym na oczy goglom VR 3D.

Miłośnicy Kabaretu Starszych Panów pamiętają zapewne program (dziś do obejrzenia na YouTube), w którym starsi panowie pojawiają się w miejscu, gdzie dokonywane są zabiegi powiększania wyobraźni. Spotykają tam panienkę z psem rasy slow foksterier (podobny do foksteriera tylko dużo wolniejszy), więc nie kryją zdziwienia, bo o takiej rasie nie słyszeli. Co gorsza, żadnego psa nie widzą. Gdzie on jest? W mojej wyobraźni – tłumaczy panienka – opisując szczegółowo swojego slow foksteriera, bo „taki wymyślony pies musi być wymyślony szalenie dokładnie”.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Rynek; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Witajcie w nowym wspaniałym świecie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >