Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Jazda pod prąd

To już zmierzch ery aut spalinowych. Przed nami wielka rewolucja

Jeśli plan pożegnania się z autami spalinowymi ma zostać zrealizowany, całą Europę czeka ciężka praca. Jeśli plan pożegnania się z autami spalinowymi ma zostać zrealizowany, całą Europę czeka ciężka praca. Ireneusz Szuniewicz
Żegnamy się z samochodem spalinowym. Koniec dyskusji, który lepszy – benzynowy czy diesel? Za 13 lat nie kupimy już nowego innego niż elektryczny. Chyba że zdecydujemy się na Ferrari. Czy jesteśmy na to gotowi?
Dla Polski rychła śmierć aut spalinowych oznacza spore wyzwanie.Marta Frej Dla Polski rychła śmierć aut spalinowych oznacza spore wyzwanie.

Na tegoroczne wakacje wielu Polaków miało ruszyć narodowymi autami elektrycznymi marki Izera, przystępnymi cenowo, za to doskonałością techniczną górującymi nad produktami wielkich motoryzacyjnych potęg. Ich produkcja była zapowiadana już dawno. Podróż przebiegać miała sprawnie dzięki gęstej sieci szybkich ładowarek obsługujących już blisko milion e-aut (tę granicę obiecywano osiągnąć w 2025 r). Elektromobilność – obiecywał w swym planie premier Morawiecki – miała stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki, naszą wizytówką i powodem do dumy.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Jazda pod prąd"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >