Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Mroczna tajemnica bloku 910

Będzie ciemno i zimno? Mroczna tajemnica bloku 910

Rząd po wybuchu wojny z dnia na dzień wprowadził embargo na rosyjski węgiel, stawiając polską gospodarkę pod ścianą. Rząd po wybuchu wojny z dnia na dzień wprowadził embargo na rosyjski węgiel, stawiając polską gospodarkę pod ścianą. Getty Images
Braki węgla, awarie w elektrowniach, wojny politycznych nominatów, powrót ministra Tchórzewskiego – same nieszczęścia walą się na polską elektroenergetykę. Na własne życzenie szykujemy sobie wyłączenia prądu, czyli blackout.
Według nieoficjalnych informacji indonezyjski węgiel miał trafić do Jaworzna za sprawą Tomasza J., tajemniczej postaci przypominającej nieco słynnego handlarza bronią z afery respiratorowej.materiały prasowe Według nieoficjalnych informacji indonezyjski węgiel miał trafić do Jaworzna za sprawą Tomasza J., tajemniczej postaci przypominającej nieco słynnego handlarza bronią z afery respiratorowej.

Elektrownia Jaworzno III stoi. To, czy naprawdę stoi, i dlaczego najnowszy blok o mocy 910 MW nie dostarcza tak potrzebnej energii, długo było przedmiotem sporów. Jej właściciel Grupa Tauron zapewniała w lipcu, że „blok 910 w Jaworznie pracuje bez problemu, dziś na poziomie bliskim do mocy nominalnej, to jest 870 MW”. Informacje, jakie ukazały się w mediach o stojącym z braku węgla bloku 910 MW, Tauron uznał za efekt kreciej roboty firmy Rafako – wykonawcy węglowego kotła, czyli kluczowego elementu nowego bloku.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Mroczna tajemnica bloku 910"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >