Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Zamieszanie w mieszkaniach

Zamieszanie w mieszkaniach. W końcu będzie taniej? To nie takie proste

Deweloperzy przekonują, że prawdziwą barierą dla kupujących nie są ceny, ale (nie)dostępność kredytów hipotecznych. Deweloperzy przekonują, że prawdziwą barierą dla kupujących nie są ceny, ale (nie)dostępność kredytów hipotecznych. Jacek Szydłowski / Forum
Po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat kupujący mieszkania liczą na spadki ich cen. Poprzednio srodze się zawiedli. Czy tym razem będzie inaczej?
Mieszkania małe, dobrze położone, wciąż sprzedają się świetnie, bo to ciągle niezła, alternatywna lokata kapitału, najlepsze lokum pod wynajem.Bartek Kiełbowicz Mieszkania małe, dobrze położone, wciąż sprzedają się świetnie, bo to ciągle niezła, alternatywna lokata kapitału, najlepsze lokum pod wynajem.

Na rynku nowych mieszkań widać już nie zastój, ale bessę. Jak wynika z analizy portalu Rynekpierwotny.pl, w drugim kwartale tego roku deweloperzy notowani na warszawskiej giełdzie sprzedali o ponad 40 proc. mieszkań mniej niż w drugim kwartale 2021 r. Niektóre firmy miały nawet spadki przekraczające 50 proc. W lipcu wyniki nieco się poprawiły, ale wciąż mamy do czynienia ze sprzedażową zapaścią. Nic dziwnego, że w szukających nieruchomości znowu wstąpiła nadzieja na obniżki cen. Zwłaszcza że mieszkania w wielu miastach drożały ostatnio nawet o kilkanaście procent rocznie.

Polityka 37.2022 (3380) z dnia 06.09.2022; Rynek; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Zamieszanie w mieszkaniach"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >