Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Żerowisko

KGHM: żerowisko i kolos na glinianych nogach. Tu się bogacą ludzie władzy

Pełniącym obowiązki prezesa KGHM został Tomasz Zdzikot, były prezes Poczty Polskiej, który z ramienia Jacka Sasina miał organizować korespondencyjne wybory. Pełniącym obowiązki prezesa KGHM został Tomasz Zdzikot, były prezes Poczty Polskiej, który z ramienia Jacka Sasina miał organizować korespondencyjne wybory. Bartek Sadowski/Bloomberg / Getty Images
Po każdej zmianie władzy w Polsce miedziowy gigant trafia na szczyt listy politycznych łupów. Nigdy wcześniej nie było jednak sytuacji, by za rządów jednej opcji politycznej w ciągu ledwie siedmiu lat cztery razy wymieniano prezesa.
Herbert Wirth, były prezes KGHM, odwołany po wygranej PiS w 2016 r.Łukasz Dejnarowicz/Forum Herbert Wirth, były prezes KGHM, odwołany po wygranej PiS w 2016 r.

Sobota, 24 września – tego dnia w biurowcu Cuprum KGHM, spółce zależnej miedziowego giganta, Jarosław Kaczyński spotkał się z działaczami partii na Dolnym Śląsku i ze starannie wybranymi gośćmi. W pierwszym rzędzie siedział prezes KGHM Marcin Chludziński. Trzy tygodnie później Chludziński został odwołany ze stanowiska, choć w samym kombinacie można było usłyszeć głosy, że jak będzie wystarczająco zabiegał o względy marszałek Sejmu Elżbiety Witek i wicepremiera i ministra aktywów państwa Jacka Sasina, to ocaleje.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Żerowisko"
Reklama