Couchsurfing - tanie wakacje

Podróż za wolną kanapę
Couchsurferzy nie lubią hoteli, zabytków i pamiątek. Nocują u lokalsów, bo chcą odnaleźć poczucie więzi i zobaczyć prawdziwe życie.
Mariusz z synkiem Maksem wśród Indian Kuna Yala w San Blas w Ameryce Środkowej.
www.mamama.eu/Materiały prywatne

Mariusz z synkiem Maksem wśród Indian Kuna Yala w San Blas w Ameryce Środkowej.

Na mapie świata Magda i Mariusz Majewscy czerwonym kolorem zaznaczyli kraje, w których już byli. Białe plamy można policzyć na palcach. – W Nairobi zatrzymaliśmy się u nauczyciela, który nie miał bieżącej wody – tak jak większość tamtejszych mieszkańców. Dopiero wtedy zrozumieliśmy, dlaczego na lotnisku tłum sprzątaczek kąpał się w umywalkach w publicznej toalecie. Gdybyśmy mieszkali w hotelu, nie dowiedzielibyśmy się tego – opowiada para, która w ramach couchsurfingu objechała sześć kontynentów.

Zmiana waluty

– Couchsurfing jest sprzedawany jako darmocha, ale w rzeczywistości nie jest za darmo – mówi Krzysztof Pacuła, który w ten sposób poznawał Europę i Kaukaz. – Trzeba mieć gotowość dzielenia się, dać coś z siebie. Czasami tak dużo, że nie ma się już siły. Olga, od półtora roku podróżująca wyłącznie couchsurfingowo, opowiada: – Ludzie byli dla mnie dobrzy. Przyjeżdżałam do nich, a oni mówili: tu masz klucze, tu masz lodówkę, mi casa es su casa.

Za pośrednictwem serwisu Couchsurfing.com kontaktują się ze sobą ludzie szukający bezpłatnego noclegu i ci, którzy są gotowi przyjąć pod swój dach podróżnika. Sieć wymyślił Casey Fenton dzięki nietypowej wyprawie na Islandię. Amerykanin wydobył adresy e-mailowe 1500 islandzkich studentów i wysłał każdemu identyczną wiadomość: że przyjeżdża do Rejkiawiku i czy mógłby przenocować.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną