Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Się kręci

Nowe pokolenie kolarzy już z sukcesami

Przemysław Niemiec (od lewej) kontrakt z grupą protourowską podpisał dopiero dwa lata temu, jako 31-latek. Przemysław Niemiec (od lewej) kontrakt z grupą protourowską podpisał dopiero dwa lata temu, jako 31-latek. Imago SportFotodienst / Forum
Polscy kolarze w zawodowym peletonie wrzucili wyższy bieg. Rola pomocników liderów już im nie wystarcza.
Rafał Majka - nowa nadzieja polskiego kolarstwa.Imago SportFotodienst/Forum Rafał Majka - nowa nadzieja polskiego kolarstwa.

W tegorocznym Giro di Italia Przemysław Niemiec i Rafał Majka zajęli w klasyfikacji generalnej szóste i siódme miejsce. Niemiec dwukrotnie był trzeci na metach górskich etapów. Giro to największe święto zawodowego kolarstwa obok Tour de France. Polaka na podium wielkiego touru nie było od czasów Zenona Jaskuły, czyli od 20 lat.

Oznaki ożywienia w polskim kolarstwie zawodowym przyszły już wcześniej. Od lat w gronie zawodowców mocną pozycję ma Sylwester Szmyd.

Polityka 23.2013 (2910) z dnia 04.06.2013; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Się kręci"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022