Społeczeństwo

Się kręci

Nowe pokolenie kolarzy już z sukcesami

Przemysław Niemiec (od lewej) kontrakt z grupą protourowską podpisał dopiero dwa lata temu, jako 31-latek. Przemysław Niemiec (od lewej) kontrakt z grupą protourowską podpisał dopiero dwa lata temu, jako 31-latek. Imago SportFotodienst / Forum
Polscy kolarze w zawodowym peletonie wrzucili wyższy bieg. Rola pomocników liderów już im nie wystarcza.
Rafał Majka - nowa nadzieja polskiego kolarstwa.Imago SportFotodienst/Forum Rafał Majka - nowa nadzieja polskiego kolarstwa.

W tegorocznym Giro di Italia Przemysław Niemiec i Rafał Majka zajęli w klasyfikacji generalnej szóste i siódme miejsce. Niemiec dwukrotnie był trzeci na metach górskich etapów. Giro to największe święto zawodowego kolarstwa obok Tour de France. Polaka na podium wielkiego touru nie było od czasów Zenona Jaskuły, czyli od 20 lat.

Oznaki ożywienia w polskim kolarstwie zawodowym przyszły już wcześniej. Od lat w gronie zawodowców mocną pozycję ma Sylwester Szmyd.

Polityka 23.2013 (2910) z dnia 04.06.2013; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Się kręci"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020