Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jak się kłócić, godzić (lub godnie rozwodzić)

Nowy Poradnik Psychologiczny Ja My Oni

Polityka
Można odnieść wrażenie, że w oprogramowaniu człowieka współczesnego zapomniano o funkcji: konflikt. Jakby miał się on nigdy nie zdarzyć. A on się zdarza ciągle i nagminnie. Również, a może zwłaszcza wśród ludzi sobie najbliższych.

Małe spory i wielkie awantury, drobne utarczki i głębokie nieporozumienia, głośne kłótnie i ciche dni – to wszystko zatruwa życie.  I potrafi zniszczyć: miłość, kontakty z dziećmi, szacunek do rodziców.  W dzielenie życia z kimkolwiek trzeba wkalkulować różnicę zdań, zamiarów, poglądów. I nie włączać przy pierwszej okazji: escape.    

To wydanie Poradnika Psychologicznego jest  swoistą instrukcją, jak te wszystkie codzienne nieporozumienia i wzajemne niezrozumienia oswajać i rozsupływać. Jak nie dać się zniszczyć nawet konfliktowi dramatycznemu i pewnie już nie do zażegnania, czyli jak przejść godnie przez rozwód i cało wyprowadzić z niego dzieci.  Przede wszystkim  próbujemy jednak podpowiedzieć, jak rozumieć siebie – mechanizmy, którym dajemy się ponieść w sporze z drugim człowiekiem i konsekwencje naszego gniewu, złości, uporu.

Nie przypadkiem polecamy tę lekturę na wakacje.  Iluż z nas obiecuje sobie: wreszcie  będzie czas na miłość, na bliskość, na znalezienie kogoś do pary  lub celebrowanie związku, na radość bycia razem z rodziną.  I jakże często plan wykoleja się przy pierwszej lepszej (raczej – głupszej)  niezgodzie w rodzaju: na leżak czy na rower, w Karpaty czy na Kretę?  Zgoda jest celem godnym wysiłku.  Najlepiej – wspólnego wysiłku.      

W najnowszym numerze PORADNIKA PSYCHOLOGICZNEGO POLITYKI JA MY ONI także o tym:

- Jak szukać miłości i jak ją pielęgnować?

- Komu może pomóc terapia małżeńska?

- Kto nadaje się do adoptowania dzieci?

- Jak po złych doświadczeniach nie wybrać znów niewłaściwego partnera?

PORADNIK PSYCHOLOGICZNY POLITYKI JA MY ONI od środy do nabycia w punktach sprzedaży prasy, do nabycia w sklepie internetowym POLITYKI, w POLITYCE CYFROWEJ oraz w wydaniu na iPada.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Co się działo w Cannes

W Cannes wygrał zasłużenie francuski thriller sądowy „Anatomia upadku”, ale dzięki Grand Prix zdobytemu przez brytyjsko-amerykańsko-polską „Strefę interesów” Polacy też ciepło zapamiętają 76. edycję festiwalu.

Janusz Wróblewski
30.05.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną