Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Jak się kłócić, godzić (lub godnie rozwodzić)

Nowy Poradnik Psychologiczny Ja My Oni

Polityka
Można odnieść wrażenie, że w oprogramowaniu człowieka współczesnego zapomniano o funkcji: konflikt. Jakby miał się on nigdy nie zdarzyć. A on się zdarza ciągle i nagminnie. Również, a może zwłaszcza wśród ludzi sobie najbliższych.

Małe spory i wielkie awantury, drobne utarczki i głębokie nieporozumienia, głośne kłótnie i ciche dni – to wszystko zatruwa życie.  I potrafi zniszczyć: miłość, kontakty z dziećmi, szacunek do rodziców.  W dzielenie życia z kimkolwiek trzeba wkalkulować różnicę zdań, zamiarów, poglądów. I nie włączać przy pierwszej okazji: escape.    

To wydanie Poradnika Psychologicznego jest  swoistą instrukcją, jak te wszystkie codzienne nieporozumienia i wzajemne niezrozumienia oswajać i rozsupływać. Jak nie dać się zniszczyć nawet konfliktowi dramatycznemu i pewnie już nie do zażegnania, czyli jak przejść godnie przez rozwód i cało wyprowadzić z niego dzieci.  Przede wszystkim  próbujemy jednak podpowiedzieć, jak rozumieć siebie – mechanizmy, którym dajemy się ponieść w sporze z drugim człowiekiem i konsekwencje naszego gniewu, złości, uporu.

Nie przypadkiem polecamy tę lekturę na wakacje.  Iluż z nas obiecuje sobie: wreszcie  będzie czas na miłość, na bliskość, na znalezienie kogoś do pary  lub celebrowanie związku, na radość bycia razem z rodziną.  I jakże często plan wykoleja się przy pierwszej lepszej (raczej – głupszej)  niezgodzie w rodzaju: na leżak czy na rower, w Karpaty czy na Kretę?  Zgoda jest celem godnym wysiłku.  Najlepiej – wspólnego wysiłku.      

W najnowszym numerze PORADNIKA PSYCHOLOGICZNEGO POLITYKI JA MY ONI także o tym:

- Jak szukać miłości i jak ją pielęgnować?

- Komu może pomóc terapia małżeńska?

- Kto nadaje się do adoptowania dzieci?

- Jak po złych doświadczeniach nie wybrać znów niewłaściwego partnera?

PORADNIK PSYCHOLOGICZNY POLITYKI JA MY ONI od środy do nabycia w punktach sprzedaży prasy, do nabycia w sklepie internetowym POLITYKI, w POLITYCE CYFROWEJ oraz w wydaniu na iPada.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną