Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Miasto przelotowe

Rzeszów: Jak zatrzymać młodych?

O portfele rzeszowian walczą dwa potężne skupiska sklepów: Galeria Rzeszów oraz Millenium Hall. O portfele rzeszowian walczą dwa potężne skupiska sklepów: Galeria Rzeszów oraz Millenium Hall. Maciej Gocłoń / EAST NEWS
Rzeszów od lat jest w czołówce rankingów jako jedno z najlepszych w Polsce miejsc do życia, gdzie ludzi stać na kupno dużych mieszkań, a dla każdego dziecka jest miejsce w przedszkolu.
Co do dumy z miejsca życia, to – według dr. Leszka Gajosa, socjologa z rzeszowskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji (WSPiA) – dziś da się ją powszechnie odczuć.MarW/Wikipedia Co do dumy z miejsca życia, to – według dr. Leszka Gajosa, socjologa z rzeszowskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji (WSPiA) – dziś da się ją powszechnie odczuć.

Ma także Rzeszów największą w Polsce przestrzeń sklepową. I największą, proporcjonalnie, liczbę studentów (1/3 mieszkańców), choć czołowe, miejscowe uczelnie w ogólnopolskich rankingach wyższych uczelni zajmują odległe miejsca (w rankingu „Perspektyw” z 2013 r. Uniwersytet Rzeszowski jest na 52 miejscu, a Politechnika Rzeszowska na 50).

Historyczni

Zbigniew Wawszczak, długoletni dziennikarz radiowy, publicysta i pisarz urodzony na dawnych Kresach Wschodnich, a w Rzeszowie mieszkający od 1960 r.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Portrety miast: RZESZÓW; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Miasto przelotowe"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >