Społeczeństwo

Człowiek Można-Można

Tadeusz Ferenc: człowiek, który rządzi Rzeszowem

Tym razem prezydent Ferenc kontroluje budowę przedszkola. Czy znowu nakrzyczy? Tym razem prezydent Ferenc kontroluje budowę przedszkola. Czy znowu nakrzyczy? Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Środek nocy, Rzeszów, mgła, ciemny samochód poruszający się podejrzanie wolno – nie dzwońcie na policję, to prezydent Ferenc z małżonką doglądają miasta.
Tadeusz Ferenc podczas spotkania z siatkarzami Asseco Resovi Rzeszów, kwiecień 2013 r.Bartosz Frydrych/Forum Tadeusz Ferenc podczas spotkania z siatkarzami Asseco Resovi Rzeszów, kwiecień 2013 r.

Prezydent Tadeusz Ferenc, 74 lata, przekonania lewicowe, dwunasty rok na urzędzie w mieście o przekonaniach prawicowych. Można? Można. Dodatkowo w badaniach młodzieżowych został ikoną miasta wraz z budynkiem ratusza, w którym ma gabinet, i pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, który się rzeszowianom kojarzy najbardziej. Objeżdża nocami patrzeć, czy mu nie niszczą miasta.

Ostatnio wyjeżdżają z żoną za bramę domu i patrzą, a tu nieporządek koło żwirowiska. Godzina jest po dwudziestej trzeciej, Ferenc dzwoni do kogo trzeba, żeby mu tu raz-dwa cały magistrat był na odprawie koło żwirowiska, bo nabrudzone tu ma, że wstyd.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Portrety miast: RZESZÓW; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Człowiek Można-Można"

Czytaj także

Kraj

Jedni śpiewali – drudzy donosili

Jak powiedział pewien przyjaciel poety, „Mamy przed sobą dwa oblicza tej samej Rosji, jedno tworzy i śpiewa, drugie buduje i donosi”.

Daniel Passent
19.01.2021