Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Samotny wilk

Grammy dla Włodka Pawlika

Wolność i niezależność – to zawsze najbardziej liczyło się dla Włodka Pawlika. Jest typem samotnego wilka. Wolność i niezależność – to zawsze najbardziej liczyło się dla Włodka Pawlika. Jest typem samotnego wilka. Tomasz Urbanek / EAST NEWS
Pierwsza jazzowa nagroda Grammy dla Polaka, Włodka Pawlika, wydaje się zaskoczeniem. Ale stoi za nią wieloletnia kariera, współpraca ze znanym trębaczem Randym Breckerem oraz najstarsze miasto w Polsce.
Pianista Vijay Iyer, najszczodrzej nagradzany muzyk jazzowy ostatnich lat.Jimmy Katz Pianista Vijay Iyer, najszczodrzej nagradzany muzyk jazzowy ostatnich lat.

Na ogłoszenie wyników Włodek Pawlik pojechał z żoną, a zarazem swoją menedżerką, Jolantą Pszczółkowską-Pawlik. Są parą jeszcze od czasu studiów pianistycznych u Barbary Hesse-Bukowskiej w warszawskiej Akademii Muzycznej; ona pracuje dziś na tej uczelni ze śpiewakami, to z nią Karol Kozłowski nagrał w zeszłym roku swoją Schubertowską płytę, która stała się jednym z powodów jego nominacji do Paszportu POLITYKI.

W Los Angeles mieli poczucie, że dostali się w oko cyklonu.

Polityka 6.2014 (2944) z dnia 04.02.2014; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Samotny wilk"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >