Społeczeństwo

Samotny wilk

Grammy dla Włodka Pawlika

Wolność i niezależność – to zawsze najbardziej liczyło się dla Włodka Pawlika. Jest typem samotnego wilka. Wolność i niezależność – to zawsze najbardziej liczyło się dla Włodka Pawlika. Jest typem samotnego wilka. Tomasz Urbanek / EAST NEWS
Pierwsza jazzowa nagroda Grammy dla Polaka, Włodka Pawlika, wydaje się zaskoczeniem. Ale stoi za nią wieloletnia kariera, współpraca ze znanym trębaczem Randym Breckerem oraz najstarsze miasto w Polsce.
Pianista Vijay Iyer, najszczodrzej nagradzany muzyk jazzowy ostatnich lat.Jimmy Katz Pianista Vijay Iyer, najszczodrzej nagradzany muzyk jazzowy ostatnich lat.

Na ogłoszenie wyników Włodek Pawlik pojechał z żoną, a zarazem swoją menedżerką, Jolantą Pszczółkowską-Pawlik. Są parą jeszcze od czasu studiów pianistycznych u Barbary Hesse-Bukowskiej w warszawskiej Akademii Muzycznej; ona pracuje dziś na tej uczelni ze śpiewakami, to z nią Karol Kozłowski nagrał w zeszłym roku swoją Schubertowską płytę, która stała się jednym z powodów jego nominacji do Paszportu POLITYKI.

W Los Angeles mieli poczucie, że dostali się w oko cyklonu.

Czytaj także

Ja My Oni

Czym są uczucia między robotami a ludźmi?

Jak autorka niemieckiego „Die Zeit” próbowała zaprzyjaźnić się ze „sztucznym inteligentem”, Botrisem.

Ana Mayr, [tł.] Adam Krzemiński
14.05.2019