SKOK Wołomin – przymusowe pożyczki

Megapromocja
Cuda działy się w banku SKOK Wołomin. To, że pijacy i bezrobotni dostawali miliony złotych pożyczek, to jedno. Ale dziwniejsze jest, że potem te pożyczki były spłacane i to nie wiadomo przez kogo.
SKOK Wołomin to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. Obsługuje ponad 70 tys. członków.
Włodzimierz Wasyluk/Reporter

SKOK Wołomin to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. Obsługuje ponad 70 tys. członków.

Nad tym, kto kierował procederem wyłudzania pożyczek i o co naprawdę chodziło, głowi się ABW, CBŚ i prokuratura. Wiadomo, że skala była wręcz masowa. Ujawniono, mówi się nieoficjalnie, setki nazwisk „słupów”, czyli ludzi, na których brane były miliony złotych. Aresztowano panią wiceprezes. A to zapewne nie koniec.

Propozycja nie do odrzucenia

Wszystko zaczęło się od jednego krótkiego listu wysłanego z aresztu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W grudniu 2010 r. pisał 65-letni wówczas Adam B., człowiek z 14 wyrokami na koncie, który właśnie trafił znowu do aresztu, tym razem za posiadanie 6 kg kokainy. W liście adresowanym do Prokuratury Okręgowej w Warszawie i ABW informował, że został zmuszony przez ludzi ze służb do wystąpienia o pożyczkę w wysokości 1 mln dol. w SKOK Wołomin i co dziwniejsze – tę pożyczkę dostał.

SKOK Wołomin to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. Obsługuje ponad 70 tys. członków – stałych klientów i ich liczba z roku na rok rosła. Główne produkty SKOK Wołomin to pożyczki gotówkowe i lokaty 3–12-miesięczne dla klientów indywidualnych. Kasa prowadzi działalność w 102 placówkach położonych na terenie całego kraju.

W areszcie zjawili się funkcjonariusze ABW. Adam B. opowiedział im, że we wrześniu 2010 r. podjechał czarny samochód, wyskoczyło z niego jakichś dwóch, machnęli jakąś legitymacją, wykręcili mu ręce i kazali wsiadać. Powiedzieli, że zapomną o jego handlu narkotykami, jeśli weźmie dla nich pożyczkę ze SKOK Wołomin. Ktoś się skontaktuje – powiedzieli i odjechali.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną