Społeczeństwo

Ale numer

Nowy tygodnik finansowany przez SKOK

Okładka z założenia musi budzić emocje. Okładka z założenia musi budzić emocje. Krystian Maj / Forum
Rośnie medialne imperium za pieniądze wzięte ze SKOK. Nowy tygodnik „ABC” wyszedł w niespotykanym do tej pory nakładzie aż pół miliona egzemplarzy. Tuż przed wyborami.
Grzegorz Bierecki, twórca SKOK, został zrzucony do Białej Podlaskiej przez PiS jako spadochroniarz, gdy postanowił zostać senatorem.Adam Chełstowski/Forum Grzegorz Bierecki, twórca SKOK, został zrzucony do Białej Podlaskiej przez PiS jako spadochroniarz, gdy postanowił zostać senatorem.

Ten nowy tygodnik wygląda jak tabloid. Miękki papier, większy gazetowy format. Inaczej niż w codziennych tabloidach, nie ma tylko nagich pań na ostatniej stronie (jak przystało na konserwatywne wartości, którym ma hołdować). W estetyce i treści „ABC” jest zbliżony do „Bild am Sonntag”, niedzielnego wydania niemieckiego tabloidowego „Bilda”. Taki „Fakt”, tyle że grubszy, bo liczący 48 stron plotek i sensacji z ostatniego tygodnia – i oczywiście polityki.

Polityka 18.2015 (3007) z dnia 27.04.2015; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Ale numer"

Czytaj także

Historia

Marian Turski: Przeżyłem dwa marsze śmierci. Po wojnie nic nie pamiętałem

Najpierw miałem trwającą 20 lat amnezję. A potem nie chciałem. Dopiero kiedy w 2001 r. otwarto dla zwiedzających saunę (łaźnię), zgodziłem się coś powiedzieć publicznie.

Jacek Żakowski
27.01.2020