Społeczeństwo

W oparach obietnic

Z życia sfer

Wygrana Andrzeja Dudy wzbudziła wielkie nadzieje i oczekiwania. Podobno kilka dni temu zebrał się zwołany przez prezydenta elekta sztab antykryzysowy, aby omówić zagrożenia związane z tymi nadziejami i oczekiwaniami.

Przebieg obrad mógł wyglądać tak:

– Sytuacja jest trudna – zaczął prezydent elekt. – W kampanii obiecałem, że zrobię wszystko, aby Polakom żyło się lepiej. Tymczasem międzynarodowe instytucje twierdzą, że w Polsce już teraz żyje się lepiej niż w wielu innych krajach Unii. W „The Economist” przeczytałem, że kraj się dynamicznie rozwija i może być przykładem dla Europy.

– Najgorsze, że z badań wynika, że Polacy generalnie są szczęśliwi – uzupełnił szef doradców prezydenta elekta.

Polityka 24.2015 (3013) z dnia 09.06.2015; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "W oparach obietnic"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Moda na mikromieszkania

Diogenes, grecki filozof, jak wiadomo, z wyboru mieszkał w beczce. Dziś Polacy coraz częściej wybierają mieszkania niewiele od beczki większe. Także z wyboru?

Piotr Sarzyński
15.10.2019