Społeczeństwo

Niesmak

Kuchenne rewolucje w szkolnych stołówkach

Temat otyłości wśród najmłodszych jest wstydliwy, tak samo jak liczby: prawie 25 proc. polskich dzieci ma już nadwagę. Temat otyłości wśród najmłodszych jest wstydliwy, tak samo jak liczby: prawie 25 proc. polskich dzieci ma już nadwagę. Tomasz Rytych / Reporter
W myśl nowych przepisów szkolne stołówki mniej solą jedzenie. Za to coraz bardziej je pieprzą.
Stołówka w Szkole Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze.Anna Kraśko/Agencja Gazeta Stołówka w Szkole Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze.

Najcięższa atmosfera zrobiła się przed piątkiem, czyli już w poniedziałek. Pani Danusia wezwała swoje kucharki, bo miała im do ogłoszenia świetną wiadomość. – Dziewczyny, w piątek będzie popcorn – i teatralnie zawiesiła głos. Dziewczyny nabrały powietrza. Ale życie znają, więc łatwo ich nie kupisz. – Taki normalny, dla ludzi? – spytała Anuszka. Anuszka jest z Ukrainy. Niby w Polsce już swoje przeżyła, ale ciągle jeszcze potrafi z pytaniem jakimś wylecieć, że z nóg ścina.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Społeczeństwo; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Niesmak"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019