Społeczeństwo

Daleko od noszy

Za jakie usługi lekarz może wystawić rachunek

Od pewnego czasu w środowisku medycznym pojawiło się nowe zjawisko: mówienie o pieniądzach w sposób otwarty, bez żadnych zahamowań ani skrępowania. Od pewnego czasu w środowisku medycznym pojawiło się nowe zjawisko: mówienie o pieniądzach w sposób otwarty, bez żadnych zahamowań ani skrępowania. Lenets_Tatsiana / PantherMedia
Jeśli zdrowie jest wartością bezcenną, to jak wycenić pracę lekarza, który przywraca je z dala od gabinetu czy szpitala? Na przykład w samolocie?
Czy kompetentna porada lekarska nie powinna być skalkulowana bez względu na okoliczności? W końcu jeśli udzielił jej fachowiec, który wziął za nią odpowiedzialność, dlaczego pozbawiać go wynagrodzenia?Bob Peterson/EAST NEWS Czy kompetentna porada lekarska nie powinna być skalkulowana bez względu na okoliczności? W końcu jeśli udzielił jej fachowiec, który wziął za nią odpowiedzialność, dlaczego pozbawiać go wynagrodzenia?

Wieczorny lot ze Sztokholmu do Warszawy. Na pokładzie samolotu Embraer 65 pasażerów. 40 minut przed lądowaniem słychać w głośnikach komunikat: „Proszę państwa, jeśli na pokładzie jest lekarz – prosimy o kontakt z personelem pokładowym”. Ze swojego miejsca podrywa się dr Łukasz Kołtowski, młody kardiolog z Warszawy. Natychmiast zgłasza się do stewardes, a te prowadzą go do pasażera, który skarży się na duszność i ból w klatce piersiowej. Zdążyły mu już podać tlen, ale załoga w takich sytuacjach woli upewnić się, czy nie ma obok medyka.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Daleko od noszy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019