Społeczeństwo

Miasto kobiet

Słupska rewolucja feministyczna

Prezydent Słupska Robert Biedroń uczestniczył w akcie podpisania Karty Różnorodności w Urzędzie Miejskim. Prezydent Słupska Robert Biedroń uczestniczył w akcie podpisania Karty Różnorodności w Urzędzie Miejskim. UM Słupsk
Słupsk prowadzi politykę feminizacji. Czy to ekstrawagancki eksperyment prezydenta Biedronia, czy zapowiedź rewolty?
Słupska Rada KobietUM Słupsk/• Słupska Rada Kobiet

Kiedy Marta Makuch wyjeżdżała do Warszawy na studia kulturoznawstwa, jej rodzimy Słupsk był właśnie degradowany do roli stolicy powiatu na obrzeżach województwa pomorskiego. A oni, młodzi, zabierali się stamtąd do większych miast, na Wyspy. Rodzice Marty Makuch też uważali, że nie powinna wracać do takiej dziury jak Słupsk. A ona się uparła.

Skusiła ją możliwość współtworzenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Prezesem został kolega, jeszcze z czasów dzieciństwa, ją wybrano na wiceprezesa.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Miasto kobiet"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019