Społeczeństwo

Miasto kobiet

Słupska rewolucja feministyczna

Prezydent Słupska Robert Biedroń uczestniczył w akcie podpisania Karty Różnorodności w Urzędzie Miejskim. Prezydent Słupska Robert Biedroń uczestniczył w akcie podpisania Karty Różnorodności w Urzędzie Miejskim. UM Słupsk
Słupsk prowadzi politykę feminizacji. Czy to ekstrawagancki eksperyment prezydenta Biedronia, czy zapowiedź rewolty?
Słupska Rada KobietUM Słupsk/• Słupska Rada Kobiet

Kiedy Marta Makuch wyjeżdżała do Warszawy na studia kulturoznawstwa, jej rodzimy Słupsk był właśnie degradowany do roli stolicy powiatu na obrzeżach województwa pomorskiego. A oni, młodzi, zabierali się stamtąd do większych miast, na Wyspy. Rodzice Marty Makuch też uważali, że nie powinna wracać do takiej dziury jak Słupsk. A ona się uparła.

Skusiła ją możliwość współtworzenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Prezesem został kolega, jeszcze z czasów dzieciństwa, ją wybrano na wiceprezesa.

Polityka 2.2018 (3143) z dnia 09.01.2018; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Miasto kobiet"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019