Społeczeństwo

Babcia nie posiedzi w domu

Seniorki na przedszkolnych scenach

Zespół babć i dziadka (od lewej): Jadwiga Głażewska, Eugeniusz Dolat, Barbara Maciejewska, Anna Ubysz, Ewa Karpuk Zespół babć i dziadka (od lewej): Jadwiga Głażewska, Eugeniusz Dolat, Barbara Maciejewska, Anna Ubysz, Ewa Karpuk Hanna Musiałówna / Polityka
Szybują w rejony metafory, rymu, celnego słowa. Grupa seniorów z tym, co napisze, frunie do dzieci. Ostatnio także do dorosłych.
Barbara Maciejewska z przedszkolakamiHanna Musiałówna/Polityka Barbara Maciejewska z przedszkolakami

Wiersze, jakie w młodości Elżbieta Boryniec pisała dla swoich dzieci, lądowały w szufladzie. Sporadycznie jej utwory dla dorosłych ukazywały się w czasopismach. Mąż robił karierę naukową, ona była lektorką angielskiego na uczelniach. Dekada za dekadą, do emerytury. W życiu zrobiła się luka, kiedy wnuczka poszła do przedszkola i Elżbieta nie musiała już tak często jeździć do Warszawy, żeby się nią opiekować. Piszące babcie były dla niej niczym gwiazdka z nieba. Początkowo nie mogła się przemóc, by wyjść na scenę.

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Na własne oczy; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Babcia nie posiedzi w domu"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021