Społeczeństwo

Strach rozmawiać

Pisarz Mikołaj Grynberg o Marcu '68

Mikołaj Grynberg Mikołaj Grynberg Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Rozmowa z Mikołajem Grynbergiem, autorem przygotowywanej do wydania „Księgi wyjścia” – zbioru rozmów o Marcu ’68 z tymi, którzy wyjechali, i tymi, którzy zostali w kraju, jak rodzice autora.
„We wniosku grantowym na tę książkę napisałem: nie wiem, kim będzie czytelnik, który dostanie ją w 2018 r.”.materiały prasowe „We wniosku grantowym na tę książkę napisałem: nie wiem, kim będzie czytelnik, który dostanie ją w 2018 r.”.

Justyna Sobolewska: – O co pytają pana dziennikarze?
Mikołaj Grynberg: – Na dzień dobry pytają, czy wyjeżdżam. I to nie jest ekstremalna prawica, to są ludzie, którzy mi dobrze życzą i pytają przez ciekawość. Nie wiadomo, co mówić, bo dla nich jest oczywiste, że ja powiem „tak”, oni na to, że im przykro, ale to dla nich jest wpisane w ten scenariusz. Albo sesje zdjęciowe. Mówią: Panie Mikołaju, mamy taki pomysł. Ja wtedy mówię: Nie, ten pierwszy to nie.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Strach rozmawiać"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020