Społeczeństwo

Czyściciele wieżowców

Uzupełnienie do tekstu o aferze w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Polityka

Wspominając w artykule „Czyściciele wieżowców” (POLITYKA 10) głośną aferę z wyprowadzeniem majątku ze Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie, nie zaznaczyłam wyraźnie, że dotyczy ona lat 2012–14. Prokuratura Okręgowa w Warszawie właśnie oskarżyła 12 osób (w tym ówczesną prezes Krystynę R.) o doprowadzenie do powstania szkód wartości 42 mln zł i narażenie spółdzielni na niebezpieczeństwo straty 120 mln.

Polityka 16.2018 (3157) z dnia 17.04.2018; Do i od redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Czyściciele wieżowców"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019