Społeczeństwo

Polak nienachalnie postępowy

Polacy wcale nie tacy konserwatywni

Polskie społeczeństwo wcale nie jest tak konserwatywne, jak się często uważa. Prędzej już podzielone. Tradycyjna obyczajowość zmaga się tu z postępem. Polskie społeczeństwo wcale nie jest tak konserwatywne, jak się często uważa. Prędzej już podzielone. Tradycyjna obyczajowość zmaga się tu z postępem. nikolaev / PantherMedia
Polacy są podzieleni, choć mimo wszystko postawy progresywne przeważają nad konserwatywnymi. A to oznacza, że PiS może niewiele wskórać homofobiczną kampanią przeciwko „seksualizacji naszych dzieci”.
Polityka

Postawy i poglądy Polaków próbowała sprawdzić pracownia IBRiS, która zadała respondentom blisko 20 pytań składających się na szerokie kulturowo-obyczajowe spektrum. Czyli o stosunek do Kościoła, do mniejszości seksualnych, o aborcję i eutanazję, wychowanie dzieci, edukację seksualną. Tak aby określić siłę oddziaływania dwóch wielkich prądów, progresywnego i konserwatywnego. Istotny był moment badania, czyli wtorek 12 marca. Raptem trzy dni po głośnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, stanowiącym wstęp do homofobicznej kampanii.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Polak nienachalnie postępowy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019