Społeczeństwo

Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny

Kobiety z najmłodszego pokolenia opowiedziały się przeciw wyborom matek

„W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” „W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” Marta Frej
Rozmowa z terapeutami Joanną Drosio-Czaplińską i Jackiem Masłowskim o międzypłciowych grach oraz zgubnych skutkach powrotu patriarchatu.
Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.Paweł Krzywicki Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.

MARTYNA BUNDA: – Laski lecą na kasę? To tytuł rozdziału w waszej książce.
JOANNA DROSIO-CZAPLIŃSKA: – Paradoksalnie to nie jest o pieniądzach, ale o różnicy w osiąganiu kolejnych etapów życia u kobiet i mężczyzn. Ostatnią rzeczą, o której myśli wielkomiejski mężczyzna zbliżający się do trzydziestki, jest, by założyć rodzinę i żyć z jedną kobietą. Dla niej zaczyna się tymczasem najlepszy czas na macierzyństwo. Wiek matek rodzących pierwsze dziecko się opóźnia, ale granice biologiczne się nie przesuwają, a kobiety to wiedzą.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Jak PGNiG dosala Zatokę Pucką

Dlaczego mieszkańcom nadmorskiego Kosakowa przeszkadza, że morze jest słone?

Ryszarda Socha
12.11.2019