Społeczeństwo

Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny

Kobiety z najmłodszego pokolenia opowiedziały się przeciw wyborom matek

„W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” „W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” Marta Frej
Rozmowa z terapeutami Joanną Drosio-Czaplińską i Jackiem Masłowskim o międzypłciowych grach oraz zgubnych skutkach powrotu patriarchatu.
Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.Paweł Krzywicki Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.

MARTYNA BUNDA: – Laski lecą na kasę? To tytuł rozdziału w waszej książce.
JOANNA DROSIO-CZAPLIŃSKA: – Paradoksalnie to nie jest o pieniądzach, ale o różnicy w osiąganiu kolejnych etapów życia u kobiet i mężczyzn. Ostatnią rzeczą, o której myśli wielkomiejski mężczyzna zbliżający się do trzydziestki, jest, by założyć rodzinę i żyć z jedną kobietą. Dla niej zaczyna się tymczasem najlepszy czas na macierzyństwo. Wiek matek rodzących pierwsze dziecko się opóźnia, ale granice biologiczne się nie przesuwają, a kobiety to wiedzą.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019