Społeczeństwo

Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny

Kobiety z najmłodszego pokolenia opowiedziały się przeciw wyborom matek

„W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” „W Polsce widać powrót do wartości prawicowych, w które wpisuje się i patriarchalny model, ale nie dlatego, że to mądre, ale że proste. Nie wymaga wysiłku. Wystarczy chwycić role.” Marta Frej
Rozmowa z terapeutami Joanną Drosio-Czaplińską i Jackiem Masłowskim o międzypłciowych grach oraz zgubnych skutkach powrotu patriarchatu.
Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.Paweł Krzywicki Joanna Drosio-Czaplińska i Jacek Masłowski.

MARTYNA BUNDA: – Laski lecą na kasę? To tytuł rozdziału w waszej książce.
JOANNA DROSIO-CZAPLIŃSKA: – Paradoksalnie to nie jest o pieniądzach, ale o różnicy w osiąganiu kolejnych etapów życia u kobiet i mężczyzn. Ostatnią rzeczą, o której myśli wielkomiejski mężczyzna zbliżający się do trzydziestki, jest, by założyć rodzinę i żyć z jedną kobietą. Dla niej zaczyna się tymczasem najlepszy czas na macierzyństwo. Wiek matek rodzących pierwsze dziecko się opóźnia, ale granice biologiczne się nie przesuwają, a kobiety to wiedzą.

Polityka 43.2019 (3233) z dnia 22.10.2019; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Ojciec rodziny i wydekoltowane blondyny"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021