Społeczeństwo

Magister na raty

Prace dyplomowe na sprzedaż

Zosia – jak wynika z jej profilu – z dziennikarstwa napisała już kilkanaście prac. Cena to prawie 2500 zł. Zosia – jak wynika z jej profilu – z dziennikarstwa napisała już kilkanaście prac. Cena to prawie 2500 zł. PantherMedia
Kupienie pracy licencjackiej czy magisterskiej przez internet jest dziś banalnie proste. Koszt 2–3 tys. Płacić można w ratach.
Autorzy zamawianych prac mogą być karani tylko za pomoc w dokonaniu czynu zabronionego. Tyle że trzeba im najpierw udowodnić, że na pewno znali przeznaczenie pracy, którą piszą.Marcin Bondarowicz Autorzy zamawianych prac mogą być karani tylko za pomoc w dokonaniu czynu zabronionego. Tyle że trzeba im najpierw udowodnić, że na pewno znali przeznaczenie pracy, którą piszą.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce sieciowej „pisanie prac dyplomowych”, by trafić do oferujących usługi portali. W części obowiązuje pewna konspiracja. Oficjalnie oferowana jest pomoc „w opracowaniu tematu” i „przygotowaniu konspektu”. Jednak wystarczy nawiązać kontakt i bez ogródek zamawiać napisanie pracy od a do zet.

Inni się nie krygują i oferują usługi prosto z mostu. Przy próbie kontaktu przez Facebooka na jednej ze stron wyświetla się czat z automatycznymi pytaniami, które można zadać: „Ile kosztuje napisanie pracy magisterskiej?

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Magister na raty"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Do jakiej klasy społecznej należysz?

Podział na klasy tworzy coraz trudniej porozumiewające się światy, oddzielone od siebie niczym zamknięte osiedla. Przemianami społecznymi w Polsce rządzi reguła św. Mateusza, głosząca, że bogatym będzie dodane.

Edwin Bendyk
23.04.2013