Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Magister na raty

Prace dyplomowe na sprzedaż

Zosia – jak wynika z jej profilu – z dziennikarstwa napisała już kilkanaście prac. Cena to prawie 2500 zł. Zosia – jak wynika z jej profilu – z dziennikarstwa napisała już kilkanaście prac. Cena to prawie 2500 zł. PantherMedia
Kupienie pracy licencjackiej czy magisterskiej przez internet jest dziś banalnie proste. Koszt 2–3 tys. Płacić można w ratach.
Autorzy zamawianych prac mogą być karani tylko za pomoc w dokonaniu czynu zabronionego. Tyle że trzeba im najpierw udowodnić, że na pewno znali przeznaczenie pracy, którą piszą.Marcin Bondarowicz Autorzy zamawianych prac mogą być karani tylko za pomoc w dokonaniu czynu zabronionego. Tyle że trzeba im najpierw udowodnić, że na pewno znali przeznaczenie pracy, którą piszą.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce sieciowej „pisanie prac dyplomowych”, by trafić do oferujących usługi portali. W części obowiązuje pewna konspiracja. Oficjalnie oferowana jest pomoc „w opracowaniu tematu” i „przygotowaniu konspektu”. Jednak wystarczy nawiązać kontakt i bez ogródek zamawiać napisanie pracy od a do zet.

Inni się nie krygują i oferują usługi prosto z mostu. Przy próbie kontaktu przez Facebooka na jednej ze stron wyświetla się czat z automatycznymi pytaniami, które można zadać: „Ile kosztuje napisanie pracy magisterskiej?”, „Czy piszecie prace licencjackie” oraz „Czy możecie poprawić moją pracę?”.

Wybieramy pytanie o cenę. Administrator odpisuje w ciągu godziny. Wymyślenie tematu i planu pracy kosztuje 70 zł. Zlecenie zostanie zrealizowane w 48 godzin po przelaniu pieniędzy. Cała praca dyplomowa ma kosztować około 2370 zł. Płatne w ratach za poszczególne rozdziały. Oferta kończy się pytaniem: „Czy wysłać dane do przelewu?”.

Druga próba jest równie udana. W nazwie portalu jest słowo „konsultacje”, a to może budzić wątpliwości, czy usługa będzie kompleksowa. Odpowiedź na pytanie, czy w ramach „konsultacji” można zlecić napisanie całej pracy magisterskiej, przychodzi w ciągu pięciu minut. Za 1750 zł gwarantują przygotowanie bibliografii, konspektu i samej pracy na 70 stron. W cenę wchodzi sprawdzenie jej w systemie antyplagiatowym oraz korekta. Tekst ma być wysyłany rozdziałami, a płatność ratalna.

Ale nic za darmo! Żeby współpraca została rozpoczęta, trzeba zapłacić 30 proc. całości. W mailu jest informacja o planie rozłożenia pozostałych płatności i wysyłki rozdziałów. Firma idzie klientowi na rękę, jedynie pytanie o CV i wykształcenie ewentualnego autora, a także dociekanie, jakie prace napisał w przeszłości, pozostaje bez satysfakcjonującej odpowiedzi.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Magister na raty"
Reklama