Społeczeństwo

Trzon, satelita i serce

O związkach niemonogamicznych opowiada antropolożka Antonina Stasińska

„Ważnym odkryciem po pierwszych wywiadach jest dla mnie fakt, że wielość partnerów nie przeszkadza umacnianiu związku, a nawet potrafi mu sprzyjać”. „Ważnym odkryciem po pierwszych wywiadach jest dla mnie fakt, że wielość partnerów nie przeszkadza umacnianiu związku, a nawet potrafi mu sprzyjać”. Marcin Bondarowicz
O miłości, intymności i Polkach żyjących w niemonogamii mówi antropolożka Antonina Stasińska.
Antonina Stasińska Antonina Stasińska

MARTYNA BUNDA: – Na stronach pewnego państwowego muzeum zadano pytanie o skomplikowane życie uczuciowe Jana Matejki. W oficjalnej odpowiedzi padło, że artysta był katolikiem, a więc nie zdradzał żony.
ANTONINA STASIŃSKA: – Niezależnie od tego, w jakie związki wchodził Matejko, wraca pytanie o to, komu dziś w sferze wolności seksualnej wolno w Polsce mniej, a komu więcej. Takie właśnie pytanie zadawałam sobie, gdy zaczęłam interesować się życiem osób w tzw. związkach niemonogamicznych.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Społeczeństwo; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzon, satelita i serce"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021