Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Anioły pod ścianą

Hospicja odcięte od pieniędzy

Ponad połowa fundacji działała w obszarze ochrony zdrowia – to przede wszystkim hospicja dla dzieci i dorosłych czy organizacje pożytku publicznego organizujące zbiórki na leczenie ciężko chorych. Ponad połowa fundacji działała w obszarze ochrony zdrowia – to przede wszystkim hospicja dla dzieci i dorosłych czy organizacje pożytku publicznego organizujące zbiórki na leczenie ciężko chorych. Iza Kucharska
Żadnych aukcji, biegów charytatywnych, koncertów. Ponad dwa miesiące izolacji zdemolowały finanse fundacji i organizacji pomocowych. Hospicja liczą każdą złotówkę.
Jedna z akcji charytatywnych miała się odbyć na wrocławskim rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa.Krzysztof Zatycki/Forum Jedna z akcji charytatywnych miała się odbyć na wrocławskim rynku podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Magdalenka od ponad dwóch miesięcy nie widziała syna. Jasiek w niedzielę wielkanocną przeszedł w szpitalu w Zabrzu przeszczep płuc. To szansa na kolejne lata życia dla nastolatka, u którego pół roku po urodzeniu zdiagnozowano mukowiscydozę. Choroba jedno płuco zniszczyła kilka lat temu. Kiedy zaatakowała drugie, było jasne, że ratunkiem jest tylko przeszczep. A po nim pewnie kolejny.

Magda mówi, że przez 12 lat z chorobą Jaśka byli sami. Sami ze strachem, bólem, walką, niepewnością. Z każdym płytszym oddechem syna.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Społeczeństwo; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Anioły pod ścianą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >