Społeczeństwo

Ci źli cykliści

To nie jest kraj dla cyklistów

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2019 r. ofiarami wypadków było 4236 rowerzystów. Z policyjnych statystyk wynika, że w 2019 r. ofiarami wypadków było 4236 rowerzystów. Getty Images
Niemal codziennie na drogach ginie rowerzysta. Rannych są setki. Powód: brak wyobraźni i brawura. Częściej po stronie kierowców, ale rowerzyści święci nie są.
Polska jest chyba ostatnim krajem w Europie,
który wymaga od dzieci egzaminu na kartę rowerową. Obowiązek ten dotyczy dzieci w wieku 10–18 lat.Jerzy Dudek/Forum Polska jest chyba ostatnim krajem w Europie, który wymaga od dzieci egzaminu na kartę rowerową. Obowiązek ten dotyczy dzieci w wieku 10–18 lat.

„Rowerzysty nie udało się uratować”, „Zginął na miejscu potrącony przez samochód”, „Zmarł mimo podjętej szybko reanimacji” – przez media informacje o wypadkach z udziałem rowerzystów przetaczają się jak apel poległych.

Czerwiec: Sędziszów (małopolskie), trasa Iława–Zalewo, Gliwice, Siepraw (nieopodal Myślenic), Gdynia, Łany Wielkie (obok Zawiercia)... Pierwsze trzy tygodnie lipca: droga krajowa biegnąca przez Puszczę Kampinoską, Kowale (obok Radomia), Niemce (woj.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Ci źli cykliści"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021