Społeczeństwo

Prezes prezesa

Jacek Kurski: cichy zwycięzca prezydenckich wyborów

Jacek Kurski i Joanna Klimek Kurska. Jacek Kurski i Joanna Klimek Kurska. Krzysztof Jarosz / Forum
Oprócz srebrnej cukiernicy Jacek Kurski dostał w prezencie ślubnym od Jarosława Kaczyńskiego funkcję pełniącego obowiązki prezesa TVP. Triumfalny powrót został jednak na chwilę odroczony.
Ślub miał być symbolicznym zwieńczeniem sukcesu Jacka Kurskiego jako tego, który telewizyjną propagandą „wygrał” dla PiS wybory prezydenckie.Tomasz Jagodzinski/Forum Ślub miał być symbolicznym zwieńczeniem sukcesu Jacka Kurskiego jako tego, który telewizyjną propagandą „wygrał” dla PiS wybory prezydenckie.

Pojawiły się głosy, że to on jest cichym zwycięzcą wyborów prezydenckich. Żartowano nawet, że Kura (takie Jacek Kurski ma przezwisko) stał się właśnie Super Kurą i będzie miał szansę sięgać po wyższe stanowiska niż te w telewizji. Mówiono nawet o premierostwie, ale Jarosław Kaczyński szybko te spekulacje uciął.

Z drugiej strony prezes TVP przeżywa ostatnio trudne chwile. Wkład jego telewizji w zwycięską kampanię Andrzeja Dudy jest podważany. On sam zbiera cięgi za zawarty z pompą drugi ślub kościelny.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Temat z okładki; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezes prezesa"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021