Społeczeństwo

Duda dał

Rozmowa z Katarzyną Pawlikowską o tym, dlaczego kobiety głosują na PiS

Dla Polek Agata Duda nie istnieje albo budzi negatywne emocje. Ale ma też grono zwolenniczek; wyznawczyń prezydenta. Dla Polek Agata Duda nie istnieje albo budzi negatywne emocje. Ale ma też grono zwolenniczek; wyznawczyń prezydenta. Max Skorwider
Rozmowa z badaczką zachowań kobiet Katarzyną Pawlikowską o tym, dlaczego tyle pań zagłosowało na kandydata z opresyjnej wobec nich partii.
East News, AG, infografika: Lech Mazurczyk

JOANNA PODGÓRSKA: – Dlaczego połowa kobiet zagłosowała na Andrzeja Dudę – kandydata partii forsującej antykobiece pomysły?
KATARZYNA PAWLIKOWSKA: – Dla mnie najbardziej niezwykłe jest to, że tak wiele kobiet w ogóle zagłosowało. Gdy zerknąć na analizy, okazuje się, że na Andrzeja Dudę oddały głos m.in. kobiety, które wcale nie interesują się polityką. A jednak poszły do urn. To znaczy, że komunikat: każdy głos się liczy, wybory są ważne i mamy na nie wpływ, do nich dotarł.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Społeczeństwo; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Duda dał"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021