Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Część rodziców tradycyjnej szkole mówi: „Żegnaj”

Małe dzieci, w klasach 1–3, potrzebują tak naprawdę 20–30 minut dziennie nauki, i to nawet nie przez pięć dni w tygodniu. Ich podstawę programową można zrealizować nawet w cztery miesiące. Małe dzieci, w klasach 1–3, potrzebują tak naprawdę 20–30 minut dziennie nauki, i to nawet nie przez pięć dni w tygodniu. Ich podstawę programową można zrealizować nawet w cztery miesiące. Rafał Guz / PAP
Pandemia nie ustępuje, ale minister edukacji ogłasza, że 1 września uczniowie wrócą do szkoły. Rodzice zastanawiają się, czy to będzie bezpieczne. Wielu tradycyjnej szkole mówi: „Żegnaj”.
Zakończenie roku szkolnego w jednej z warszawskich szkół.Bartosz Rozalski/Forum Zakończenie roku szkolnego w jednej z warszawskich szkół.

Z pozoru wygłoszone na konferencji prasowej oświadczenie ministra Dariusza Piontkowskiego jest jasne: „1 września uczniowie spotkają się z nauczycielami w szkołach”. Wiadomo, że dzieci nie będą miały obowiązku chodzenia w maseczkach, ale będą np. musiały dezynfekować ręce, klasy i korytarze mają być regularnie czyszczone. Gdy przyjrzeć się innym szczegółom, jasności już nie ma. Minister chciałby, żeby lekcje odbywały się „w normalny sposób”. Ale dopuszcza też inne warianty – nauczanie zdalne albo hybrydowe.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Społeczeństwo; s. 28
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >