Społeczeństwo

Kraj perspektywnyj, ale serca złamane

Eurosieroty z Ukrainy

Wychowanie niemal 10 mln ukraińskich dzieci spada głównie na babcie. Dzieci znają swoje matki z głosów zniekształconych przez Skype’a. Wychowanie niemal 10 mln ukraińskich dzieci spada głównie na babcie. Dzieci znają swoje matki z głosów zniekształconych przez Skype’a. Getty Images
Z eurosieroctwem toczącym Polskę przez lata mierzy się dziś Ukraina.
W efekcie przeciągających się rozłąk ponad 60 proc. małżeństw na Ukrainie kończy się rozwodem.PantherMedia W efekcie przeciągających się rozłąk ponad 60 proc. małżeństw na Ukrainie kończy się rozwodem.

Człowiek taki krug zatacza po świecie – filozofuje Katia przy myciu naczyń w wietnamskim barze na Nowym Świecie. – Wy tam, my za was tu, a za nas na Ukrainie Chińczycy. Od kwadransa kłóci się na głośnomówiącym z podpitym konkubentem, który wraca pociągiem podmiejskim z Wołomina, gdzie kładzie chodnik z kostki brukowej. Katia domaga się, by czekał na nią po zmianie pod wietnamskim lokalem, zabrał na Starówkę i kupił złoty pierścionek. Skoro stać go na wódkę, niech udowodni, że ona też dla niego coś znaczy.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Społeczeństwo; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Kraj perspektywnyj, ale serca złamane"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021