Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Młodość odjęła im skrzydła

Maturzyści 2021: bez studniówek, osiemnastek, przygnieceni nauką

Części maturzystów coś tam z radości życia udało się złapać. Komuś osiemnastka wstrzeliła się w tygodnie rozluźnienia ograniczeń, ktoś był na klasowej wycieczce, ktoś odreagował lockdown w wakacje, ktoś znalazł chłopaka lub dziewczynę. Części maturzystów coś tam z radości życia udało się złapać. Komuś osiemnastka wstrzeliła się w tygodnie rozluźnienia ograniczeń, ktoś był na klasowej wycieczce, ktoś odreagował lockdown w wakacje, ktoś znalazł chłopaka lub dziewczynę. Iza Kucharska
Maturzyści 2021. Prawie połowę szkoły średniej spędzili na zdalnym nauczaniu. Biorą korki, na które już brakuje pieniędzy. Bez studniówek, prywatek i randek.
Protestacyjne doświadczenie tegorocznych maturzystów – rozmowy z policją, lektura strajkowych instrukcji dla zatrzymywanych – choć gorzkie, niesie dużo więcej wiedzy o funkcjonowaniu państwa niż lekcje wiedzy o społeczeństwie.Sławomir Olzacki/Forum Protestacyjne doświadczenie tegorocznych maturzystów – rozmowy z policją, lektura strajkowych instrukcji dla zatrzymywanych – choć gorzkie, niesie dużo więcej wiedzy o funkcjonowaniu państwa niż lekcje wiedzy o społeczeństwie.

Sukienka Oli jest z tych wystrzałowych: szaro-srebrna, obcisła, prawe ramię odkryte, lewy rękaw długi. Kupiona w Galerii Młociny za kilka setek ponad rok temu, specjalnie na osiemnastkę. Nigdy niezałożona, zwisa dziś smętnie w głębi szafy, tak jak woreczki z serpentynami do dekoracji sali walają się w kartonie w garderobie. Rezerwację lokalu odwołali z rodzicami zaraz, gdy zaczął się lockdown. W dniu urodzin Oli zjedli tort z rodzicami i siostrą, nawet chrzestna nie przyjechała spod Białegostoku.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Społeczeństwo; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Młodość odjęła im skrzydła"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >