Społeczeństwo

Spójrz na moją tęczę

Młodzi nie mieszczą się w granicach płci i płciowej tożsamości

„Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. „Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. Marta Frej
Rozmowa z psycholożką i seksuolożką Martą Dorą o tym, dlaczego przybywa młodych, którym za ciasno w sztywnych granicach płci.
Marta Doramateriały prasowe Marta Dora

JOANNA CIEŚLA: – Od terapeutów pracujących z młodzieżą słyszę, że radykalnie przybywa im zgłoszeń osób przeżywających wątpliwości dotyczące tożsamości płciowej albo seksualnej. Według niektórych specjalistów w ostatnim roku ten temat pojawiał się w gabinetach tyle razy, co w całej poprzedniej dekadzie. Czy pani też to obserwuje?
MARTA DORA: – Tak, pacjentów, którzy przychodzą w sprawach związanych szczególnie z problematyką tożsamości płciowej, zdecydowanie przybywa.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Spójrz na moją tęczę"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021