Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Spójrz na moją tęczę

Młodzi nie mieszczą się w granicach płci i płciowej tożsamości

„Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. „Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. Marta Frej
Rozmowa z psycholożką i seksuolożką Martą Dorą o tym, dlaczego przybywa młodych, którym za ciasno w sztywnych granicach płci.
Marta Doramateriały prasowe Marta Dora

JOANNA CIEŚLA: – Od terapeutów pracujących z młodzieżą słyszę, że radykalnie przybywa im zgłoszeń osób przeżywających wątpliwości dotyczące tożsamości płciowej albo seksualnej. Według niektórych specjalistów w ostatnim roku ten temat pojawiał się w gabinetach tyle razy, co w całej poprzedniej dekadzie. Czy pani też to obserwuje?
MARTA DORA: – Tak, pacjentów, którzy przychodzą w sprawach związanych szczególnie z problematyką tożsamości płciowej, zdecydowanie przybywa.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Spójrz na moją tęczę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?