Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Spójrz na moją tęczę

Młodzi nie mieszczą się w granicach płci i płciowej tożsamości

„Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. „Pandemia szczególnie dotyka osoby młode nieheteroseksualne czy transpłciowe. Wiele z nich zostało zmuszonych, by na powrót zamieszkać w domach rodzinnych, choć np. są już na studiach, mieszkały z partnerem czy partnerką, o których rodzice mogli nie wiedzieć”. Marta Frej
Rozmowa z psycholożką i seksuolożką Martą Dorą o tym, dlaczego przybywa młodych, którym za ciasno w sztywnych granicach płci.
Marta Doramateriały prasowe Marta Dora

JOANNA CIEŚLA: – Od terapeutów pracujących z młodzieżą słyszę, że radykalnie przybywa im zgłoszeń osób przeżywających wątpliwości dotyczące tożsamości płciowej albo seksualnej. Według niektórych specjalistów w ostatnim roku ten temat pojawiał się w gabinetach tyle razy, co w całej poprzedniej dekadzie. Czy pani też to obserwuje?
MARTA DORA: – Tak, pacjentów, którzy przychodzą w sprawach związanych szczególnie z problematyką tożsamości płciowej, zdecydowanie przybywa.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Spójrz na moją tęczę"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022