„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Bóle futbolowe

Polska przed mistrzostwami

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy Euro 2020, od lewej: Tomasz Kędziora, Robert Lewandowski, trener Antonio Gomez. Zgrupowanie reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy Euro 2020, od lewej: Tomasz Kędziora, Robert Lewandowski, trener Antonio Gomez. Adam Jastrzębowski / Reporter
Przed piłkarskimi mistrzostwami Europy przeważa opinia, że na turnieju nie odegramy większej roli. Jest supergwiazdor Lewandowski i reszta. Trochę za mało na mocną drużynę.
Euro 2020 zostało przesunięte na rok 2021 i będzie zorganizowane w rygorze pandemicznym.materiały prasowe Euro 2020 zostało przesunięte na rok 2021 i będzie zorganizowane w rygorze pandemicznym.

Pandemiczne rygory mają swoje dobre strony. Piłkarskie mistrzostwa Europy – przełożone z ubiegłego roku – nadciągają jakby niezauważone. Mniej jest typowej przedturniejowej gorączki pogoni za newsami, piętrowych analiz, pompowania balonu nadziei oraz lansowania sloganów mających oddawać wojowniczego biało-czerwonego ducha, które potem – w następstwie turniejowego fiaska – budzą pusty śmiech.

Reprezentacja Polski znajduje się wskutek wirusowej prewencji w swoistej bańce: na zgrupowaniu odcięta od kibiców, ze ściśle reglamentowanym dostępem dziennikarzy.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Euro 2020; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Bóle futbolowe"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021