Społeczeństwo

Covid da znać za 30 lat

„W branżowych gazetach na Zachodzie najwięcej ofert pracy jest dla geriatrów. A w Polsce jest dwustu, którzy nie mają pracy w swojej dziedzinie”. „W branżowych gazetach na Zachodzie najwięcej ofert pracy jest dla geriatrów. A w Polsce jest dwustu, którzy nie mają pracy w swojej dziedzinie”. Iza Kucharska
Rozmowa z dr. n. med. Jarosławem Derejczykiem o zgubnych wpływach pandemii na pokolenie seniorów, pułapkach telemedycyny i o tym, kto nas wyleczy z powikłań covidu.
Jarosław DerejczykLeszek Zych/Polityka Jarosław Derejczyk

PAWEŁ WALEWSKI: – Zewsząd słychać, jak źle zniosły pandemiczną izolację dzieci i młodzież; jakie odciśnie ona piętno na ich psychice. A najstarsi? Jak oni teraz żyją po kilkunastu miesiącach epidemii?
JAROSŁAW DEREJCZYK: – Zaczęli żyć nadzieją. To pokolenie jest najbardziej ze wszystkich solidarne. Seniorzy są także najbardziej zdyscyplinowani, więc większość dosłownie potraktowała lockdown i nie spotykała się ze znajomymi ani nie wychodziła z domu, również poważnie potraktowali szczepienia.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Społeczeństwo; s. 35
Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021