Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Co się stało, Polacy

Piłkarskie euroemocje i polskie nadzieje

To jest ta akcja, która odmieniła los polskiej drużyny. To jest ta akcja, która odmieniła los polskiej drużyny. Julio Munoz/Reuters / Forum
Minimalizm oczekiwań wobec polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy ma dla piłkarzy dobre strony. Wystarczy, że biegają, a już zbierają pochwały.
Smutek naszych kibiców po przegranym meczu ze Słowacją...Anton Vaganov/Reuters/Forum Smutek naszych kibiców po przegranym meczu ze Słowacją...

Kategoria zwycięskich remisów trzyma się w historii polskiego piłkarstwa mocno. A 1:1 z Hiszpanią idealnie się w nią wpisuje. Od niepamiętnych lat nie zdarzyło się na mistrzowskim turnieju, by drużyna narodowa nie przegrała meczu o wszystko, czyli tego drugiego po meczu otwarcia. Tym razem rangę meczu o wszystko, decydującego o pozostaniu w turnieju, będzie miał ten trzeci – ze Szwecją, zaplanowany na środę, już po wydaniu tego numeru POLITYKI. Warto nadmienić, że zwycięstwo oznacza de facto zrealizowanie planu minimum, jak przed turniejem określono wyjście z grupy.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Euro 2020; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się stało, Polacy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022