Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Paragony strachu

Drogo, coraz drożej...

Nawet w dużych restauracjach coraz częściej „zawiesza się” terminal, żądają zapłaty gotówką. Znak, że firmie potrzebne są pieniądze do płacenia „pod stołem”. Nawet w dużych restauracjach coraz częściej „zawiesza się” terminal, żądają zapłaty gotówką. Znak, że firmie potrzebne są pieniądze do płacenia „pod stołem”. Marcin Bondarowicz
Ceny się rozgrzały. W maju wzrosły o prawie 5 proc. w stosunku do maja 2020 r. Czy to tylko przejściowy skutek otwarcia gospodarki po wielomiesięcznym lockdownie, czy już drożyzna, która się rozpędza?
Tegoroczne wakacje będą na pewno droższe.Łukasz Dejnarowicz/Forum Tegoroczne wakacje będą na pewno droższe.

Ponad połowa Polaków ma zamiar spędzić wakacje w kraju, więc zacznijmy od wybrzeża. W Kołobrzegu Shuum Boutique Wellness Hotel (97 pokoi) ceny dwuosobowych podniósł o równe 100 zł za dobę, z 800 na 900 zł w tygodniu i z 900 na 1 tys. zł w weekendy. Odrabia długie miesiące lockdownu. Dyrektor Adam Hok twierdzi jednak, że musi podnieść płace pokojowym i pomocom kuchennym, bo nie ma chętnych do pracy. W tym roku za płacę minimalną ludzie bez kwalifikacji nie chcą się już zatrudniać, żądają nawet 20 zł brutto i więcej za godzinę.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Paragony strachu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >