Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Coraz mniejsza matura

Coraz mniej wymagająca matura

W Polsce mamy karykaturę nauczania, świadczą o tym anachroniczne podstawy programowe, a minister robi wszystko, aby ta karykatura była jeszcze bardziej żałosna. W Polsce mamy karykaturę nauczania, świadczą o tym anachroniczne podstawy programowe, a minister robi wszystko, aby ta karykatura była jeszcze bardziej żałosna. Marcin Bondarowicz
Cud ministra Czarnka: w pandemii jakość nauczania dramatycznie spadła, a zdawalność matury ani trochę. W żadnej innej sferze tak bezczelnie nie mydli się ludziom oczu, jak w edukacji.
Dariusz ChętkowskiMarcin Stępień/Agencja Gazeta Dariusz Chętkowski

Zdumiewali się rodzice, którzy zyskali możliwość wchodzenia na lekcje i przyglądania się eksperymentowi uczenia „na kamerkach”. Jedni próbowali nauczycielom pomóc, a inni demonstrowali oburzenie. Z niezdarności pedagogów korzystali uczniowie, którzy często robili, co chcieli: logowali się i znikali, usprawiedliwiali brakiem dostępu do internetu albo zepsutym mikrofonem czy niedziałającą kamerą.

Uczniowie nagrywali lekcje i umieszczali w sieci. Zapraszali bez zgody prowadzącego obce osoby, czasem nawet hakowali zajęcia, wyrzucali nauczyciela ze spotkania, wypowiadali wulgarne komentarze, zaburzali tok lekcji.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Ogląd i pogląd; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Coraz mniejsza matura"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >