Społeczeństwo

Proście, nauczyciele, a resort Czarnka wam da... termometr

Zajęcia wznowione po przerwie spowodowanej pandemią Zajęcia wznowione po przerwie spowodowanej pandemią Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Dyrektorzy co roku zgłaszają zapotrzebowanie na niezbędne w szkole narzędzia. Zgłaszają, gdzie tylko mogą – do organu prowadzącego albo do MEiN – ale przecież niczego nie dostają. To tylko rytuał.

Pod koniec roku szkolnego odbywa się rytuał. Dyrekcja prosi, aby zgłosić zapotrzebowanie na pomoce. Niech każdy napisze, co jest mu niezbędne do wykonywania obowiązków od 1 września. Powstaje długa lista i na tym się kończy. Od kilku lat wpisuję, czego potrzebuję, ale wcale tego nie dostaję. To przecież tylko rytuał. Myślałeś, że naprawdę kupimy ci laptop albo nowy rzutnik? Przecież na nic nie ma pieniędzy.

Kiedy w tym roku kazano mi coś wpisać, przekazałem kartkę dalej. Godzinę później listę przyniosła mi młoda nauczycielka.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021