„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Nie twoja sprawa, obywatelu

Zabójcze interwencje policji

Sprawa śmierci Łukasza Łągiewki wpisuje się w czarną serię, gdy po interwencji policji dochodzi do śmierci człowieka. Sprawa śmierci Łukasza Łągiewki wpisuje się w czarną serię, gdy po interwencji policji dochodzi do śmierci człowieka. Łukasz Rayski
Sprawa Łukasza jest kolejną w czarnej serii policyjnych interwencji zakończonych śmiercią. Powoli strach wezwać policję z prośbą o pomoc.
Łukasz, którego dzień wcześniej chcieli ratować przed samobójstwem, zmarł po interwencji policji, która miała zapobiec desperackiemu czynowi.Łukasz Rayski Łukasz, którego dzień wcześniej chcieli ratować przed samobójstwem, zmarł po interwencji policji, która miała zapobiec desperackiemu czynowi.

Chcieli dla syna dobrze. Zadzwonili na policję. Dziś zrozpaczeni mówią: „Zabiliśmy nasze dziecko”. Artur Łągiewka, ojciec: – Nie wybaczę sobie, że zadzwoniłem tamtego dnia na 112. Powinienem był po prostu wsiąść do auta i pojechać do syna. Stać pod drzwiami do mieszkania i stukać, prosić, aż by otworzył. Do skutku. Gdybym wiedział, co się stanie, stałbym tam całą noc. I cały dzień.

Wtedy, 2 sierpnia, szukali pomocy. Zadzwonili, bo syn, 29-letni Łukasz, zaczął wysyłać esemesy: „Mamo, przepraszam”, „Zostawiam wam wszystko”.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie twoja sprawa, obywatelu"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021