„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Koniec miłości

Koniec miłości? Kobiety więcej wymagają, mężczyźni znikają

„Mężczyźni z małych miast zdaniem kobiet z dużych miast nie nadają się na długoterminowych partnerów. Do Warszawy, Wrocławia czy Gdańska przenosi się kilkadziesiąt tysięcy kobiet więcej niż mężczyzn”. „Mężczyźni z małych miast zdaniem kobiet z dużych miast nie nadają się na długoterminowych partnerów. Do Warszawy, Wrocławia czy Gdańska przenosi się kilkadziesiąt tysięcy kobiet więcej niż mężczyzn”. Marcin Bondarowicz
Rozmowa z prof. Tomaszem Szlendakiem, socjologiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, o rosnących wymaganiach kobiet i znikających mężczyznach.
Prof. dr hab. Tomasz SzlendakLeszek Zych/Polityka Prof. dr hab. Tomasz Szlendak

PAULINA BŁASZKIEWICZ: – Nie chce mi się już o tych babach i chłopach gadać – tak pan kiedyś powiedział swoim studentom. A tymczasem znów bada pan relacje między kobietami i mężczyznami.
TOMASZ SZLENDAK: – Owszem, temat stał się w pewnej chwili przytłaczająco nudny. Ale do dziś. Za dużo się teraz z mężczyznami i kobietami dzieje, żeby przejść obojętnie. Mówię tak celowo – dzieje się osobno kobietom i osobno mężczyznom, przez co między nimi dzieje się coraz mniej.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Społeczeństwo; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec miłości"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021