Pokolenie, które przeprowadziło transformację ustrojową, zbudowało polski biznes, rozkręciło korporacje i przeszło przez falę rozwodów, kolejnych partnerów szuka po dawnemu w biurach matrymonialnych. Niby starych, ale jednak nowych.
Niewygodna prawda o miłości jest taka, że nie każdy jest godny kochania i nie każdy jest na tyle szlachetny, aby być do kochania zdolny. Miłość nie jest dla byle kogo, choć „każdemu wolno kochać”.
Od czego zależy, kto wpada nam w oko? Ile prawdy jest w przekonaniach o tym, że ktoś jest albo nie jest w naszym typie? Rozmowa z prof. Wojciechem Kuleszą z Uniwersytetu SWPS, psychologiem społecznym, specjalistą m.in. od psychologii miłości.
Rozmowa z dr. hab. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą z Uniwersytetu SWPS, o tym, czego szukamy na portalach randkowych, o paraliżującym nadmiarze wyboru i randkach w supermarkecie.
Prof. Bogdan Wojciszke mówi o tym, jak miłość zmienia się w czasie, czyli o namiętnych początkach i trudnych końcach związków.
Rozmowa z prof. Tomaszem Szlendakiem, socjologiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, o rosnących wymaganiach kobiet i znikających mężczyznach.
Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.
Rozmowa z Antoniną Stasińską, antropolożką z Uniwersytetu Warszawskiego, o parach żyjących w związkach na odległość.
Dr Magdalena Śmieja o tym, jaki wpływ na bliskie związki ma wzajemne zrozumienie emocji partnerów.
Co dzieje się w naszym mózgu, kiedy usta szepczą „kocham”?