Radzi się zapracowanym, jak powinni odpoczywać: zwolnić tempo, uprawiać raczej slow tourism niż rajd na czas między zabytkami. A jeśli ich to nudzi?
Politycy – choć pewnie nie tylko oni – powinni się dziś poddać treningowi współczucia. Szczególnie ci, którzy są mężczyznami.
Od czego zależy, kto wpada nam w oko? Ile prawdy jest w przekonaniach o tym, że ktoś jest albo nie jest w naszym typie? Rozmowa z prof. Wojciechem Kuleszą z Uniwersytetu SWPS, psychologiem społecznym, specjalistą m.in. od psychologii miłości.
Twórcy MUA twierdzą, że matką tego wynalazku była izolacja w czasie pandemii, ale to nie jest pełny opis sytuacji.
Dlaczego tak wiele związków między ludźmi tak szybko i bezpowrotnie się rozpada? Rozmowa z terapeutką dr Mariolą Kosowicz.
Terapeuci przyznają, że coraz więcej młodych pacjentów, którzy szybko wchodzą w relacje, w większości z osobami poznanymi w sieci, ma trudności z ich utrzymaniem w realu. Przy pierwszych konfrontacjach czy trudnościach wycofują się, używając często języka ze świata wirtualnego: „po prostu nie kliknęło”. Co nie kliknęło? Nie potrafią powiedzieć.
Rozmowa z dr. hab. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą z Uniwersytetu SWPS, o tym, czego szukamy na portalach randkowych, o paraliżującym nadmiarze wyboru i randkach w supermarkecie.
Przy okazji ożywającej raz po raz dyskusji, jak ukrócić mobbing i molestowanie w pracy, pojawia się pytanie: a co, jeśli tzw. związek romantyczny rozkwita za zgodą obu stron? Jaki tu jest problem dla pracodawcy? I dla innych pracowników?
W Indiach zdarzało się, że kobiety poślubiały drzewa. Ale kraj zawrzał, gdy studentka wzięła ślub z samą sobą. To pierwszy indyjski przypadek sologamii, której popularność w świecie rośnie od dekady.
Adam i Basia. On ma 38, ona 85 lat. Nie są matką i wnukiem. Są małżeństwem. W dodatku Adam jest gejem.