„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Społeczeństwo

Trudne słówka

Jak rozmawiać z dziećmi na tematy polityczne

Nie wiadomo, czy protestujące dziś z rodzicami dzieci będą w dorosłym życiu podzielać poglądy matek i ojców? Warszawa, 26 października 2020 r. Nie wiadomo, czy protestujące dziś z rodzicami dzieci będą w dorosłym życiu podzielać poglądy matek i ojców? Warszawa, 26 października 2020 r. Justyna Rojek / EAST NEWS
Uchodźcy umierający na granicy to już kolejny trudny temat, o jakim musimy rozmawiać z dziećmi. Po aborcji, pedofilii, covidzie, wreszcie – polexicie. Jak to robić i nie zwariować?
Większe szanse na przyjęcie za własne mają te wartości, które opiekunowie wpoili dziecku przed 10. rokiem życia. Kraków, 21 listopada 2021 r.Artur Barbarowski/EAST NEWS Większe szanse na przyjęcie za własne mają te wartości, które opiekunowie wpoili dziecku przed 10. rokiem życia. Kraków, 21 listopada 2021 r.

Pierwszy nalot policji na rodziny protestujące przed krakowską siedzibą PiS przeciw przetrzymywaniu uchodźców na granicy wywołał wśród obecnych tam dzieciaków szok. Tylko trzylatek, któremu funkcjonariusz zabrał nowe, ledwo otwarte opakowanie kredy, rozpaczał i płakał w głos. Inne przedszkolaki wsiadały do radiowozów razem ze spisywanymi mamami, nie rozumiejąc, co się dzieje. – W pewnym momencie pojawiła się zapowiedź, że do narysowanych na chodniku domków wezwany będzie technik kryminalistyki, by ustalić, czy nastąpiło trwałe uszkodzenie mienia.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Trudne słówka"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021