Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Batman na chemii

„Pan Belfer”, czyli Dawid Łasiński, o tym, jak uczyć nowocześnie

Dawid Łasiński Dawid Łasiński Leszek Zych / Polityka
Rozmowa z Dawidem Łasińskim, nauczycielem chemii, influencerem prowadzącym youtube’owy kanał „Pan Belfer”, o tym, że twórcy podstaw programowych nie mają pojęcia, jak się prowadzi lekcje.
„Gdy startowałem ze swoim kanałem, chciałem stworzyć pewną propozycję dla dzieciaków. Ale im dalej w las, tym częściej okazywało się, że to inspiracja i wsparcie dla nauczycieli.”Leszek Zych/Polityka „Gdy startowałem ze swoim kanałem, chciałem stworzyć pewną propozycję dla dzieciaków. Ale im dalej w las, tym częściej okazywało się, że to inspiracja i wsparcie dla nauczycieli.”

JOANNA CIEŚLA: – Czuje się pan królem polskiego internetu?
DAWID ŁASIŃSKI: – Nie, to chyba przesada.

Ale na Influencers LIVE Wrocław – dorocznej imprezie branży internetowej – zdobył pan najbardziej prestiżową środowiskową nagrodę Twórcy Roku. Głosami użytkowników i ekspertów wyróżniono w ten sposób pański kanał z lekcjami chemii, prowadzony pod pseudonimem „Pan Belfer”. Internet zwykło się postrzegać jako przestrzeń, w której powodzeniem cieszy się hejt, fake newsy i rozrywka.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Społeczeństwo; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Batman na chemii"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022