Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Ani pif, ani paf

Dlaczego zabijanie uzależnia? Mówi były myśliwy

„Współczesne, hobbystyczne myślistwo jest ciężką, przewlekłą chorobą przyrody ożywionej”. „Współczesne, hobbystyczne myślistwo jest ciężką, przewlekłą chorobą przyrody ożywionej”. Przemysław Gryń / Reporter
Rozmowa z Zenonem Kruczyńskim, byłym myśliwym, autorem „Ilustrowanego samouczka antymyśliwskiego”, o tym, dlaczego zabijanie uzależnia, i o tym, jak zmienia się postrzeganie myślistwa.
Zenon KruczyńskiJan Bielecki/EAST NEWS Zenon Kruczyński

AGNIESZKA SOWA: – Po przeczytaniu pańskiej książki pomyślałam, że to całe łowiectwo to jedna wielka ściema. Specjalna ustawa Prawo łowieckie, szumna nazwa „gospodarka łowiecka”, a tak naprawdę chodzi o garstkę ludzi, 128 tys. polujących, i myśliwski biznes z obrotami rzędu 300 mln zł rocznie.
ZENON KRUCZYŃSKI: – Setki przedsiębiorstw w Polsce mają obrót większy niż ta cała „gospodarka łowiecka RP”. Nie powiedziałbym, że to garstka ludzi.

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Ani pif, ani paf"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022